امروز: شنبه - 25 فروردین 1403

لینک کوتاه خبر:

https://sakinehalmasi.ir/?p=977

اجرای ۴۵ فضای آموزشی در شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر

اجرای ۴۵ فضای آموزشی در شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر

بوشهر – نماینده مردم شهرستان‌های کنگان، جم، دیر و عسلویه در مجلس شورای اسلامی از اجرای ۴۵ فضای آموزشی در شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سکینه الماسی شنبه‌شب در مراسم تقدیر از معلمان شهرستان کنگان اظهار داشت: گفتن از معلم و شنیدن از نقش و مقام معلم آنگونه که باید و شاید در مقام عمل انجام نشده است.

وی با اشاره به اینکه هزاران مقاله نوشته شده و سخنرانی‌های متعددی در این زمینه صورت گرفته است، افزود: برای اینکه آینده‌سازان را تربیت کنیم نیازمند چند زیرساخت هستیم که شامل آموزش و پرورش پویا و معلمان توانمند و فضای آموزشی مناسب است.

نماینده مردم شهرستان‌های کنگان، جم، دیر و عسلویه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: وقتی حرف از توسعه و پیشرفت در کشورهای مختلف پیش می‌آید، همه افتخارات آنها از تغییر و تحول شگرفی است که در آموزش و پرورش می‌آید.

وی بیان کرد: شاهد کلید آموزش معلم است و اگر برای توسعه و پیشرفت موفقیت یک ملت چند عامل را بخواهیم نام ببریم، فقط باید به آموزش تکیه کنیم و این بیانگر جایگاه رفیع و ارزشمند معلم است.

الماسی با بیان اینکه آموزش و پرورش توانمند آینده جامعه را می‌سازد، تصریح کرد: برای اینکه آموزش و پرورش پویا داشته باشیم، نیازمند معلمان باانگیزه و بانشاط هستیم. معلمی که دغدغه معیشت داشته باشد نمی‌تواند به خوبی به وظیفه خود عمل کند.

وی با بیان اینکه نگاه مجلس به آموزش و پرورش ویژه بوده است، خاطرنشان کرد: دیدگاه مجلس نسبت به آموزش و پرورش ویژه است و باید نگاه دولت به آموزش و پرورش ویژه‌تر شود و شاهد افزایش بودجه در این بخش باشیم.

نماینده مردم شهرستان‌های کنگان، جم، دیر و عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: به فرموده رهبری، در یک آرایش جنگ فرهنگی قرار داریم و مسائلی همچون فضای مجازی و سند ۲۰۳۰ از جمله دغدغه‌ها است و معلمان در این زمینه نقشی مهم بر عهده دارند.

وی گفت: ۴۵ پروژه آموزشی در شهرستان‌های کنگان، جم، دیر و عسلویه در دست اجرا است که در اسفند ماه گذشته ۲۵ پروژه با حضور وزیر آموزش و پرورش کلنگ‌زنی شد و برخی هم در حال انجام است.

الماسی از افتتاح ۲۰ مدرسه در شهرستان‌های کنگان، جم، دیر و عسلویه در هفته دولت امسال خبر داد و اظهار داشت: سه میلیارد تومان برای هوشمندسازی مدارس کنگان اختصاص یافته است.

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: