امروز: شنبه - 25 فروردین 1403

لینک کوتاه خبر:

https://sakinehalmasi.ir/?p=1642

تریبون آزاد نماینده مردم شریف جنوب استان بوشهر، مشق دموکراسی برای همه/ الماسی ها را تکثیر کنیم

برای آوار برداری حجم بالای ویرانی های سالیان، یک الماسی با تلاش شبانه روزی کافی نیست و شاید باید الماسی های بیشتری را تکثیر کرد تا بتوان به رفع مشکلات مردم و جوانان در پایتخت اقتصادی کشور شتاب بیشتری بخشید.

سید مصطفی هاشمی نژاد:

سیاست دوری گزینی از مردم، چیزی است که همیشه منتقدان سیاسی اجتماعی روانه مسوولان نظام کرده اند. تریبون های یک طرفه ای که همیشه مسئولان به عنوان سخنگو بوده و مردم باید به سخنان گهربار آنان گوش فرا دهند.

به تازگی جلسات نقد و هم اندیشی سکینه الماسی نماینده جنوب استان بوشهر در چهار شهرستان حوزه انتخابیه وی برگزار شد.

 

جلساتی که طبق معمول تریبون های آزاد پر حاشیه و دیدنی بود؛ از تعریف و تمجید عملکرد خانم ‌نماینده گرفته تا نقد و ارائه پیشنهاد به الماسی …

تریبون آزاد نماینده در سال پایانی دوران نمایندگی، سوای برخی چالش آفرینی حامیان کاندیداهای احتمالی، یک نکته مهم را در خود داشت: مردم به دنبال گوشی برای شنیدن حرف های شان هستند و این جلسات فرصتی برای گفت و شنودی صریح و مستقیم بود.

پاسخ های نماینده هر چند برخی ها را قانع می کرد اما برخی هم حرف های منتخب شان را با دیده شک و تردید نظاره گر بودند و نشان می داد آنقدر وعده و وعیدهای ناشنیده در کشور گفته شده که دیگر حقایق صادقانه یک نماینده هم نمی توانست حجم بی اعتمادی و نا امیدی مردم را کم کند. چه آنکه شرایط سخت امروز کشور، بیش از هر زمان دیگری بردباری مردم را نشانه رفته است.

اگر در جلسه سکینه الماسی جوانی بلند می شود در حالی که رگ گردن اش متورم شده و از شدت عصبانیت، کنایه آمیز ترین و شدیدترین نقدها را به نماینده مردم دارد، اگر جانبازی وسط مجلس بلند می شود و از دردهایش می گوید و ‌فریاد می زند دلیل اش را باید در میزان بالای مشکلات مردم در حوزه اقتصادی و گوش ناشنوای مسئولان برای این دردها و مشکلات دانست.

 

الماسی البته به دلیل حرفه ی سالیان اش به عنوان مددکار اجتماعی، راحت تر از هر کسی نقدها را می شنود و دردها را درک می کند چه آنکه پیش از این هم در آیین روز خبرنگار از منتقدانش تجلیل کرده بود.

مردم یگانه ملجا و ماوای دردهای شان را خانم نماینده ای می دانند که تلاش کرده بر خلاف بسیاری از مسئولان، دیوار بلند بی اعتمادی را میان خود و مردم اش بردارد و مشتاقانه حرف های تندشان را بشنود. الماسی برای بسیاری از مردم سرزمین گرما و شرجی و نفت، حکم فرشته ای را دارد که باید هم مشکلات تلنبار شده اشتغال و معیشت را حل کند، هم مدرسه بسازد، هم راه را آباد کند، هم کشاورزی و صیادی شان را رونق بخشد و حتی امام زاده بالای کوه شان را برقدار کند!

نماینده جنوب استان با همه مشکلاتی که امروز دامن گیر کشور است، کارنامه موفقی از خود به جا گذاشته؛ از تصویب قوانین اشتغال بومی در قانون برنامه ششم توسعه تا گرفتن بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای حوزه انتخابیه اش از زنگنه ای که باج به هیچ کس نمی دهد!

جوانان جنوب استان، تمام مطالبات شان از دولت را در سبد الماسی می جویند و این موضوع هم نقطه امید بخشی است که نشان می دهد الماسی همچنان محل اتکای پیر و جوان جنوب استان است و هم نگران کننده است که با وجود تلاش ها و گام های بزرگی که برداشته شده همچنان برای رفع محرومیت های نهادینه شده باید تلاش کرد.

برای آوار برداری حجم بالای ویرانی های سالیان، یک الماسی با تلاش شبانه روزی کافی نیست و شاید باید الماسی های بیشتری را تکثیر کرد تا بتوان به رفع مشکلات مردم و جوانان در پایتخت اقتصادی کشور شتاب بیشتری بخشید.

نویسنده: سید مصطفی هاشمی نژاد

منبع خبر: فضای مجازی

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: