امروز: جمعه - 31 فروردین 1403

لینک کوتاه خبر:

https://sakinehalmasi.ir/?p=809

عضو و سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس:

پیگیر اشتغال بومی‌ها در پارس جنوبی هستم/ واگذاری فاز ۱۱ به چینی‌ها

نماینده جنوب استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی از انجام مذاکراتی برای واگذاری فاز ۱۱ پارس جنوبی به شرکت‌های چینی خبر داد و گفت: با جدیت پیگیر اشتغال بومی‌ها در پارس جنوبی هستم.

به گزارش خبرنگار مهر، سکینه الماسی جمعه‌شب در نشست خبری با اصحاب رسانه جم با تبریک روز خبرنگار و تمجید از روحیه مطالبه‌گری رسانه‌ها اظهار داشت: شما خبرنگاران صدای واقعی مردم و نمایندگان شایسته افکار عمومی هستید.

نماینده جنوب استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: از زمانی که فعالیتم را حوزه جنوب استان آغاز کردم، این حوزه مثل یک ویرانه و بدون چشم انداز بود و حتی یک برگ از پروژه های در حال انجام یا برنامه های آینده نداشتم.

وی با بیان اینکه سهم درآمد جنوب از درآمد نفت و گاز افزایش یافته افزود: با پیگیری های متعدد موفق شدیم افزایش سهم جنوب استان بوشهر از درآمد های نفت و گاز را بر اساس مصوبه‌ای  قانونی کنیم.

الماسی از تخصیص اعتبار ۵۱۰ میلیارد تومان پکیج عمرانی خبر داد و اضافه کرد: برای تخصیص این پکیج به شهرستان های جنوبی استان  مطالعاتی برای شناسایی نیازها با کمک چهار فرماندار این حوزه انجام گرفت و تمام صفر تا صد کار را خودم پیگیر بودم و در شورای عالی اقتصاد نیز این مصوبه ۶۰۰ میلیاردی تصویب شد.

افتتاح ۱۰۳ پروژه بسته عمرانی

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی  با اشاره به زمان بندی پروژه ها طی پنج سال افزود: پروژه های که کلنگ‌زنی شده یا نیمه تمام رها شده اند، با نیاز سنجی و تامین اعتبار مجددا فعال خواهند شد.

الماسی از افتتاح ۱۰۳ پروژه بسته عمرانی خود خبر داد و گفت:  حدود ۳۰۰ پروژه افتتاح یا در حال انجام است و این بسته عمرانی سهم بسزایی در عمران شهری و روستایی خواهد داشت.

الماسی در پاسخ به سوالی درباره وضعیت انتخاباتی خود گفت: برای اظهار نظر کردن درمورد انتخابات مجلس شورای اسلامی زود است، من  با تشکیل کارگروه ها  تلاش کردم مشکلات حوزه انتخابیه ام را رفع کنم و کارهای بزرگی انجام شده است و به نظرم  باید  مردم به عملکرد من نمره بدهند.

نماینده جنوب استان بوشهر درباره مشکلات مالی تیم فوتبال پارس جم گفت: تمام سعی و تلاشم در راستای رفع مشکلات تیم پارس جنوبی خواهم کرد.

وی با بیان اینکه طبق قانون  وزارت نفت حق تیم داری در ورزش حرفه ای را ندارند، تصریح کرد: تیم پارس جنوبی جم یک باشگاه دولتی است و متعلق و جزو دارایی های  وزارت نفت است که باید از هر طریقی به آن کمک کنند.

تدوین پیوست فرهنگی- اجتماعی

الماسی در بخش دیگر نشست خبری گفت: با پیگیری ها انجام شده موفق شدیم یک پیوست فرهنگی- اجتماعی و یک پیوست سلامت برای چهار شهرستان آماده  کنیم که با بررسی نهایی آن،   تأمین اعتبار و مصوبه  شدن  در چهار شهرستان حوزه جنوب استان بوشهر اجرایی خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی که چقدر در انتصاب مدیران دخالت دارد بیان داشت: در انتصاب مدیران نظر مشورتی دارم؛ به تصمیم فرمانداران برای انتخاب مدیران احترام می‌گذارم و حکمی برای کسی صادر نمی‌کنم.

الماسی با بیان اینکه تلاش می‌کنم از توان و ظرفیت نیروی انسانی که در جنوب استان بوشهر است در سطح شهرستان و استان و حتی کشور استفاده شود گفت:  باید مسئولان استان از ظرفیت های نیروهای جنوب بوشهر بیشتر استفاده کنند.

وی در پاسخ به انتقادی درباره توزیع ناعادلانه اعتبارات سفر اخیر دکتر روحانی گفت: متاسفانه سفر رئیس جمهور که به دعوت خودم صورت گرفت با سفر من به سازمان ملل تداخل پیدا کرد و نتوانستم در منطقه حضور پیدا کنم اما تلاش کردم اعتبارات شهرستان افزایش یابد.

واگذاری فاز ۱۱ پارس جنوبی به شرکت های چینی

وی نقدهای خبرنگاران در خصوص عملکرد ضعیف مجمع نمایندگان استان بوشهر را صحیح دانست و گفت: نیاز است مجمع نمایندگان برنامه های متعددی برای ارتقای استان داشته باشد.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه   حضور بانوان در ورزشگاه‌ یک مسئله ملی  است خاطر نشان کرد: من طرفدار حضور بانوان در ورزشگاه‌ هستم اما نیاز است که  زیر ساخت های فراهم شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت فاز ۱۱ پارس جنوبی گفت:  برای واگذاری فاز ۱۱ پارس جنوبی به شرکت های چینی مذاکراتی انجام شده است که در آینده ای نزدیک نتیجه آن اعلام خواهد شد.

وی در زمینه عملکرد خود در حوزه اشتغال گفت:  مشکلاتی زیادی در  حوزه اشتغال کشور وجود دارد، برای جذب نیروهای بومی در پتروشیمی ها کارهای خوبی انجام‌ شده است و همچنان به عنوان یک اولویت پیگیر اشتغال جوانان منطقه هستم.

الماسی درباره فرودگاه جم نیز گفت: فرودگاه‌ توحید جم به عنوان جایگزین فرودگاه عسلویه برای پدافند غیر عامل مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی درباره آخرین وضعیت توزیع اعتبارات عوارض آلایندگی پارس جنوبی نیز گفت: در خصوص تقسیم عوارض آلایندگی پیگیری های زیادی  انجام دادیم و حتی با مقام معظم رهبری مطرح کردیم. بر اساس مکاتبات انجام شده به سازمان محیط زیست کشور و سازمان  برنامه و بودجه یک فرصت یک‌ماهه خواست تا نتیجه بررسی ها را اعلام کنند.

الماسی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص پرداخت هزینه برداشت آب توسط پالایشگاه فجر جم به شرکت آب منطقه ای  بوشهر و اداره اوقاف و عدم برگشت بخشی از آن به شهرستان جم گفت: اطلاعی ندارم و در این زمینه پیگیری خواهم کرد.

منبع خبر: مهر

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: