امروز: جمعه - 31 فروردین 1403

لینک کوتاه خبر:

https://sakinehalmasi.ir/?p=803

عضو و سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس:

کلیات طرح اساسنامه شرکت ملی گاز تصویب شد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات طرح اساسنامه شرکت ملی گاز در کمیسیون متبوعش خبر داد.

سکینه الماسی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح جلسه امروز (یکشنبه 6 مردادماه) کمیسیون متبوع خود، به بررسی طرح اساسنامه شرکت ملی گاز اشاره کرد و گفت: این طرح 86 ماده دارد و کلیات آن در جلسه امروز تصویب شد.

نماینده مردم کنگان، دیر و جم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اساسنامه فعلی شرکت ملی گاز مربوط به سال 1356 است، اظهار کرد: شرکت ملی گاز یکی از 4 شرکت اصلی وزارت نفت است، در اساسنامه شرکت ملی نفت در سال 56، شرکت ملی گاز زیرمجموعه‌ای از شرکت ملی نفت در نظر گرفته شده اما از آنجایی که در حال حاضر هر یک از این شرکت‌ها چارت و معاونت مخصوص به خود را دارند، باید اساسنامه مستقلی نیز داشته باشند.

مجلس 2 سال درگیر تدوین اساسنامه شرکت ملی گاز بود

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه مجلس 2 سال درگیر تدوین اساسنامه شرکت ملی گاز بود، اضافه کرد: مرکز پژوهش‌ها، شرکت ملی نفت، شرکت ملی گاز، دیوان محاسبات و ارگان‌های متعدد مربوطه مشارکت فعالی در تدوین این اساسنامه داشتند و می‌توان گفت بالغ بر 600 نفر ساعت برای تدوین اساسنامه شرکت ملی گاز تلاش کردند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر این طرح بخواهد به صورت عادی در صحن علنی بررسی شود به زمان زیادی نیازمند است، لذا کمیسیون در تلاش است که این طرح در قالب اصل 85 قانون اساسی بررسی و در این مجلس تعیین تکلیف شود.

منبع خبر: خانه ملت

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: