امروز: شنبه - 25 فروردین 1403

لینک کوتاه خبر:

https://sakinehalmasi.ir/?p=1676

گزارش کامل دکتر سکینه الماسی از سفر یک روزه رئیس جمهور به جنوب استان بوشهر

دکتر حسن روحانی در سفر یک روزه خود به جنوب استان بوشهر چند پروژه را افتتاح کرد.

دکتر حسن روحانی در سفر یک روزه خود به جنوب استان بوشهر چند پروژه را افتتاح کرد. نماینده مردم جنوب استان بوشهر که وی را در این سفر همراهی کرد، از این سفر یک روزه گزارش مفصلی را به شرح زیل ارائه داده که در ادامه می خوانید:

از دستور ویژه رییس جمهور تا خاموشی فلرها
صبح روز سه شنبه ۱۳ شهریور ۹۷ در معیت ریاست محترم جمهور، وزیر نفت و دیگر مسئولان، تهران را به مقصد عسلویه، پایتخت انرژی ایران، به منظور بهره برداری از چند پروژه بزرگ ترک کردیم.
پتروشیمی های مرجان و دماوند و فاز سوم پتروشیمی پردیس از مگا طرح هایی بود که به دستان ریاست محترم به بهره برداری رسیدند که ارزش افزوده قابل توجهی را برای کشور خواهند داشت.
پتروشیمی مرجان از معدود پتروشیمی هایی است که در آزمون استخدامی، قانون استخدام ۵۰ درصد نیروهای بومی را رعایت و اجرا کرده است.
خاموشی فلرهای فاز ۱۲ یکی از خواسته و دغدغه اصلی مردم بوده است. چند ماه قبل، مزایده جمع آوری فلرها برگزار شده بود، اما شرکت برنده علیرغم گذشت زمان تاکنون اقدام خاصی انجام نداده است.
در پاویون فرودگاه قبل از حضور رییس جمهور، نشست کوتاهی با وزیر نفت در خصوص خاموشی فلرهای فاز ۱۲ داشتم. چون آقای زنگنه اطلاعات دقیقی درباره این موضوع نداشت، همان موقع با آقای فرهنگ مدیر عامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی تماس گرفتم تا توضیحات لازم را به وزیر ارائه دهد.
آقای زنگنه هم پس از دریافت اطلاعات لازم، دستور داد که ظرف مدت یک هفته با شرکتی که در مزایده، دوم شده بود، قرارداد جدیدی منعقد شود.
در پرواز برگشت به تهران، دقایقی با رییس جمهور گفتگو کردم و دغدغه ها و مشکلات حوزه انتخابیه را در دو نامه جداگانه خدمت ایشان تقدیم کردم.
نامه اول مشکلات چهار شهرستان همچو امهال تسهیلات کشاورزان خسارت دیده، اسکله کنگان، توسعه بیمارستان عسلویه، راه اندازی فرودگاه جم و… بود.
در نامه دوم به مشکلات مالی تیم پارس جنوبی جم که موضوعی استانی است، اشاره کرده بودم.
رییس جمهور نامه ها را به آقای واعظی رییس دفتر، ارجاع داد و دستور داد با قید فوریت و به صورت ویژه رسیدگی و به ایشان گزارش شود.
وقتی خواستم نامه ها را به آقای واعظی تقدیم کنم، اقای زنگنه طومار اعتراضی هواداران پارس جنوبی را هم ضمیمه نامه کرد.
همچنین از دکتر روحانی برای سفر به شهرستان دیر جهت افتتاح متانول کاوه در دهه فجر دعوت کردم.
در طول پرواز برگشت با معاون وزیر دفاع در خصوص بی عدالتی و اجحاف در جذب نیروهای بومی در پتروشیمی های زیرمجموعه این وزارتخانه به طور مفصل صحبت کردم. اسناد و نامه های اعتراضی نخبگان و جوانان که همراه داشتم، همان لحظه به ایشان ارائه کردم.
وقتی گزارش وضعیت موجود را شنید، قرار شد که موضوع را با حضور وزیر محترم دفاع در هیات مدیره مطرح تا سهمیه ویژه ای برای شهرستان عسلویه در طرح های آتی این وزارتخانه اختصاص یاید.
پتروشیمی همت که مجری خاموش کردن فلزهای فاز یک و دو‌ پتروشیمی دیگر که در آینده نزدیک، عملیات اجرایی آنها آغاز می شود، زیر مجموعه وزارت دفاع هستند.
معاون وزیر همچنین قول مساعد برای افزایش سهم نیروهای بومی در پتروشیمی بوشهر را هم داد.
سفر خوب و‌ پردستاوردی برای حوزه انتخابیه بود که با استمرار پیگیری، قطعاً اتفاقات شیرینی در آینده برای مردم و جوانان رخ می دهد.

برچسب ها:

اخبارهای مشابه:

دیدگاه:

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

آخرین مطالب: